Alarm i kuq te PSG-ja, Kylian Mbappe dëmtohet dhe rrezikon betejën e madhe me Bayernin

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 02.02.2023, 09:52

Kylian Mbappe ka alarmuar skuadrën e PSG-së. Mbrëmjen e djeshme ndaj Montpellier, e përfunduar me shifrat 1-3 në favor të kampionëve në fuqi, ylli i francezëve la ndeshjen i dëmtuar në minutën e 20-të.

Nënkampioni i botës me kombëtaren e Francës u zëvendësua nga Ekitike, pasi nuk ja doli të vazhdojë lojën pas një përplasjeje me Leo Leroy. 24-vjeçari u pa të fërkonte disa herë këmbën, teksa pak çaste më pas kërkoi zëvendësim.

Ky dëmtim është padyshim një dhimbje e madhe kokë për PSG-në për shkak se vetëm pas 12 ditësh luhet sfida ndaj Bayern Munchen në raundin e të 16-ave të Champions League dhe Mbappe e rrezikon seriozisht atë ndeshje.

Pak minuta më pas PSG-ja humbi një tjetër yll të skuadrës, Sergio Ramos. Mbrojtësi spanjoll pësoi një dëmtim pas një përplasjeje të fortë me kokë me Stephy Mavididi. Gjithsesi, mbrojtësi nuk pritet ta rrezikojë betejën me gjermanët.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit