Refuzuan t’i paguanin biletën, prindërit lënë foshnjen e porsalindur në aeroport

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.02.2023, 23:33

Një çift la fëmijën e tyre në aeroport pasi refuzuan të paguanin një biletë për të. Çifti në fjalë tentoi të hipte në avionin e Ryanair nga Tel Avivi për në Bruksel, por ata në fakt nuk kishin prerë një biletë për fëmijën e tyre.

Në format e tjera të transportit, foshnjat e vogla shpesh udhëtojnë me biletë falas, por në avion gjërat janë paksa të ndryshme. Ndërsa varet nga linja ajrore, një biletë foshnjore në një avion zakonisht nevojitet për një fëmijë mbi 14 ditë deri në moshën dy vjeçare. Por çifti në fjalë vendosi të provonte shansin pasi u përpoqën të hipnin në avion pa i prerë një biletë fëmijës së tyre.

Prindërit me pasaporta të Belgjikës refuzuan të paguanin për një biletë për fëmijë kur iu kërkua nga punonjësit e aeroportit. Ata e lanë fëmijën e tyre në një karrocë pasi kaluan kontrollin e pasaportave. Por stafi i aeroportit vuri re se çfarë kishte bërë çifti dhe kontaktoi policinë, e cila më pas i gjeti dhe i mori në pyetje prindërit.

Sipas menaxherit të Ryanair, të gjithë dëshmitarët që vunë re foshnjën mbetën të tronditur kur prindërit braktisën të porsalindurin.

Nuk kemi parë kurrë diçka të tillë. Ne nuk mund ta besonim atë që po shihnim.

Sipas Autoritetit të Aeroporteve të Izraelit, çifti mbërriti me vonesë në Terminalin 1 në Tel Aviv pasi sporteli i kontrollit ishte mbyllur.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit