Pas abortit 34-vjeçarja vdiq në ambulancë, transportimi për në spitalin e Elbasanit u bë me vonesë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 01.02.2023, 19:38

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vdekjen e 34-vjeçares Etleva Cullhaj, e cila humbi jetën menjëherë pas abortit.

Së fundmi është zbuluar se 34-vjeçarja ka humbur jetën në autoambulancë. Në media raportohet se mjeku Arben Parralloi ka marrë njoftimin se 34-vjeçarja kishte shfaqur probleme shëndetësore dhe ka shkuar në banesën e saj, në katin e pestë të një pallati në Elbasan.

Për të transportuar 34-vjeçaren nga banesa e saj deri te autoambulanca janë dashur 20-25 minuta, pasi pjesë e ekipit të ambulancës ka qenë vetëm një infermier. Edhe mjeku ka insistuar në transportimin e barelës, por për shkak se ishin vetëm dy persona nuk kanë mundur ta bëjnë më shpejt. Në këto rrethana, transportimi i saj për në spital është bërë me vonesë.

Paraprakisht ekspertiza ka nxjerrë rezultatin se vdekja e 34-vjeçares është shkaktuar si pasojë e mpiksjes së gjakut. Sipas mjekëve gjendja e 34-vjeçares është përkeqësuar pasi ajo ka mbërritur në shtëpinë e saj, pasi në spital nuk ka shfaqur probleme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit