Nëna vdes gjatë lindjes, nis mbledhja e fondeve për 4 fëmijët jetimë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 31.01.2023, 20:43

Familja Murati në Fushë-Arrëz është tronditur nga një ngjarje e rëndë që iu ka ndodhur.

Një grua, nënë e tre fëmijëve ka humbur jetën gjatë lindjes së fëmijës së katërt. Nëna ka humbur jetën, ndërsa djali i saj, i quajtur Jeton vazhdon jetën me motrat dhe vëllain e tij. Pengu më i madh i nënës së fëmijëve ishte kujdesi për fëmijët e saj.

Për t’i plotësuar këtë peng të madh, një qytetar ka hapur një llogari në GoFundMe. Qëllimi kyresor është riparimi i shtëpisë dhe sigurimi i ndihmave të tjera për fëmijët të cilët vuajnë mungesën e nënës.

Apeli i qytetarit:

Pershendetje JOQ, Eshte hera e pare qe ju drejtohem dhe kam nje lutje meqe jeni faqja me e madhe ne shqiperi. Kam hapur nje nje faqe per te mbledhur ndihma per familjen Murati nga Fushe-Arrez pas tragjedise qe ju ndodhi me vdenkjen e nenes gjate lindjes se femijes. Ju lutem shperdajeni per hir te femijeve!

Këtu mund të gjeni llogarinë në GoFundMe

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit