Pajisja dixhitale parashikon se kur mund të fillojë Lufta e Tretë Botërore

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 31.01.2023, 19:54

Frika për një luftë të gjithanshme midis NATO-s dhe Rusisë për mbështetjen perëndimore për Ukrainën po rritet. Por askush nuk e di me siguri se kur, apo edhe nëse, Lufta e Tretë Botërore do të shpërthejë në të vërtetë.

Një video që po qarkullon në TikTok tregon pajisjen dixhitale duke iu përgjigjur një pyetjeje se kur do të zhvillohet Lufta e Tretë Botërore, që më pas përgjigjet: “Lufta e Tretë Botërore fillon më 23 nëntor 2023 në orën 18:05 kur Rusia nis një sulm kundër Gjermanisë”.

Jon Backhouse është i specializuar në postimin e "përgjigjeve të Alexa” në internet.

Ndër klipet e tij më të njohura janë një që pretendon se Majami do të shkatërrohet plotësisht nga një uragan i vitit 2025 dhe një tjetër që parashikon kandidimin e Dwayne "The Rock" Johnson për senator.

Kjo është të paktën mjaft e mundshme, me ish-yllin e WWE që deklaroi në 2021 se do të konsideronte një karrierë politike.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit