Iu hoqën 15 pikë nga klasifikimi, Juventusi lajmëron apelimin e vendimit

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 31.01.2023, 09:53

Juventusi ka sinjalizuar gjykatën se do të apelojë vendimin, që i hoqi 15 pikë nga tabela e klasifikimit. Ky është padyshim një veprim i pritshëm, por që nuk premton shumë për shkak se një çështje tjetër që lidhet me pagat është në fuqi, teksa presioni nga jashtë është tejet i madh.

“Klubi dhe ekipi ligjor kanë lexuar me kujdes dhe do të shqyrtojnë me kujdes arsyetimin e vendimit të Gjykatës Federale të Apelit. Në lidhje me këtë dokument, i parashikueshëm në përmbajtjen e një vendimi të vështirë, por me të meta për shkak të palogjikshmërisë së dukshme, të metave të arsyetimit dhe pabazueshmërisë ligjore, klubi do të përgatisë një apelim në kohën e duhur.

Legjitimiteti i argumenteve të Juventusit do të mbrohet me vendosmëri, por me respekt për institucionin që ka marrë vendimin”, thuhet në një deklaratë në faqen e internetit të klubit. Juventusi po përballet me një situatë të vështirë brenda dhe jashtë fushës. Në situatën aktuale, bardhezinjtë po kalojnë periudhën më të vështirë pas rënies në Serinë B.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit