Ende po hetohet arratisja e të burgosurit nga Idrizova

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 30.01.2023, 19:39

Ministri i Drejtësisë, Nikolla Tupançevski, sot tha se hetimet për arratisjen nga burgu i Idrizovës janë ende në vazhdim dhe nuk ka dashur të komentojë informacionet se Ministria e Drejtësisë do të jetë objekt negociatash për hyrjen e Aleanca për Shqiptarët në Qeveri.

Duke iu përgjigjur pyetjes së një gazetari, ai tha gjithashtu se ende nuk ka marrë asnjë rast lidhur me emrat e klubeve bullgare dhe se afati për këtë është ende në rrjedhë.

“Ju e dini që është shkarkuar personi i parë i Administratës së Zbatimit të Sanksioneve dhe kur komentoni dhe sugjeroni se cili duhet të jetë epilogu ligjor për të gjitha këto ngjarje që po na ndodhin, duhet pasur një qasje plotësuese, dhe kjo do të thotë çfarëdo që të jetë përgjegjësia për këdo, ajo duhet të jetë individuale, e konstatuar dhe e theksuar. Hetimi është ende në vijim, po zbardhen defektet, mangësitë që kishin të bënin me ngjarjet e fundit. Besoj se e gjithë kjo do të ketë epilog juridik”, tha Tupançevski.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit