“Humbëm prej teje. Largohu”/ Ultrasit e Romës tmerrojnë Zaniolon, e ndjekin me makinë deri në shtëpi

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 30.01.2023, 11:43

Situata mes Zaniolos dhe Romës ka arritur në një kulm. Klubi kërkon ta shesë në janar, por lojtari deri më tani nuk është bindur nga asnjë ofertë. Trajneri Mourinho e ka përjashtuar nga ekipi dhe nuk e ka federuar për pjesën e mbetur të sezonit.

Zaniolo do të duhet të përballet edhe me kundërshtimet e tifozëve, të cilët në javët e fundit e kanë ofenduar dhe komentuar negativisht në mënyrë të vazhdueshme. Gjithsesi, ata nuk janë ndalur me kaq, sepse situata ka agravuar pas ndeshjes së mbrëmshme, e humbur 2-1 ndaj Napolit.

Mesfushori ishte i pranishëm në stadium dhe disa tifozë e kanë pritur të dalë dhe mësohet se e kanë ndjekur deri në shtëpi me makinë. “Në humbëm dhe faji është vetëm i yti. Largohu”, mësohet të kenë thënë mes të tjerash tifozët.

Thuhet se mesfushori është frikësuar nga kjo ngjarje dhe ka lajmëruar policinë. Kjo e fundit dërgoi një patrullë në vendngjarje për të kontrolluar situatën. Ultrasit u larguan me shpejtësi, ndërsa babi i Zaniolos mbërriti në shtëpi për të qëndruar me të birin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit