34-vjeçari habit mjekët/ Shkon në spital me të vjella dhe dhimbje barku, në stomak i gjejnë prezervativ

Shkruar nga: G Hasani | Publikuar më: 29.01.2023, 21:49

Një burrë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës u shtrua në spital pasi hëngri një banane të mbështjellë me një prezervativ. Ky lajm është bërë publik nga mjekët që kanë ndërhyrë për të nxjerrë frutin nga zorra e 34-vjeçarit.

Mjekët kanë thënë se ky është rasti i parë në botë që një person mbledh me prezervativ një frut dhe e gëlltit.

Pacienti iu nënshtrua një operacioni invaziv për të hequr frutin, për të cilin mjekët thanë se përfundimisht doli i suksesshëm. Në foto është obstruksioni i mbështjellë profilaktik, menjëherë pas heqjes së tij

Revista mjekësore Cureus botoi një rast studimi që detajonte rastin, duke shkruar se si pacienti i parë mbërriti në spital u ankuar për dhimbje barku dhe të vjella.

Për më tepër, autorët e studimit shkruajnë, se pacienti nuk kishte qenë në gjendje të hante ndonjë ushqim apo të konsumonte pije.

Revista mjekësore Cureus publikoi një rast studimi që detajonte rastin, duke shkruar se si pacienti i parë mbërriti në spitalin e tyre në Iowa duke raportuar simptoma të dhimbjes së barkut, të përzier dhe të vjella. Mjekët u ndërgjegjësuan për pengimin vetëm pas kryerjes së këtyre skanimeve CT

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit