Drogën që kishte porositur ia sekuestruan/ 30-vjeçari shqiptar tenton t’i zhvasë 19 mijë € një personi (DETAJE)

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 28.01.2023, 16:15

Alfonc Cunaj, 30-vjeçari shqiptar, banues në Campione të Italisë, ka përfunduar në burg i akuzuar për tentativë zhvatjeje.

Mediat fqinje shkruajnë se Cunaj u arrestua nga karabinierët në ekzekutimin e një urdhër arresti, ku ai akuzohet se ishte nxitësi i një tentative zhvatjeje prej 19 mijë eurosh, të organizuar për të shlyer një borxh të dyshuar droge, të cilin viktima nuk e kishte paguar.

Nga hetimet u zbulua se ngarkesa, 12 kilogramë marijuanë, ishte sekuestruar nga karabinierët verën e kaluar, e gjetur rastësisht në një valixhe.

Por ajo sekuestro i prishi punë Cunajt, i cili duhet të merrte ngarkesën, që më pas ta shpërndante në tregun italian. Kështu personit, që mbante më parë ngarkesën e marijuanës, Çunaj i kishte ushtruar një sërë presionesh për të marrë paratë që i detyroheshin.

Hetimet nga karabinierët bënë të mundur rindërtimin e situatës së shkaktuar nga sekuestrimi i marijuanës dhe identifikimin e Cunajt, i cili deri më sot nuk i ka marrë paratë e tij dhe i mbrojtur nga avokatja Daniela Danieli, ai do të merret në pyetje së shpejti për të dhënë dëshminë e tij.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit