Ali Ahmeti thirrje për veting: Nuk na gjen asgjë edhe po të na burgosin

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 27.01.2023, 15:59

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti, i ka vazhduar takimet informative me qytetarët në Tetovë.

Në fjalimin e tij mbrëmë, ai foli për luftën ndaj krimit dhe korrupsionit në nivel të lartë, ndërsa tha se ka kërkuar që Prokuroria të hap hetime për partinë e tij.

Ahmeti gjithashtu theksoi se duhet të bëhet veting ndaj të gjithë mbajtësve të funksioneve publike.

“Duhet të luftojmë kundër të keqes krimit, korrupsionit, veting të kërkojmë, për gjykatës, për policë, për politikanë, unë kam kërkuar zyrtarisht prej prokurorisë, një vendim të këshillit të përgjithshëm të BDI-së të hapen hetime për BDI-në dhe tani nuk durohen, del lloj-lloj analfabeti, hajdut ka vjedh ka bo, ka vjedhë – dërgoje në prokurori! Nxjerri faktet. Kam gënjyer – fute në burg! pse ke gënjyer?! Ka vjedhur – fute në burg hajdutin! 30 mijë funksionarë ka në burgje Amerika, edhe ne po të burgosemi asgjë nuk na gjen”, tha mes tjerash Ali Ahmeti.

Ahmeti mbrëmë u takua edhe me forumin e gruas së BDI-së në Tetovë, ndërsa takimet do të vazhdojnë edhe në qytete të tjera.

Kurse nga ana tjetër, edhe “Grupi i zjarrit” është duke mbajtur takime paralele me qytetarët në vende të ndryshme.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit