Daja në Shkodër i nguli thikën nipit, qytetari: I plagosuri doli nga shtëpia dhe u rrëzua në hyrje të pallatit

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 27.01.2023, 13:08

Mbrëmjen e djeshme në qytetin e Shkodrës, pas një sherri për motive banale, daja i nguli thikën nipit të tij. Një qytetar i është drejtuar redaksisë së JOQ Albania me një mesazh, ku ka treguar se ngjara e rëndë në fjalë ka ndodhur në shtëpinë e të plagosurit. Sipas qytetarit bëhet e ditur se 78-vjjeçari Zyhdi Shpejtimi nën efektin e alkoolit i nguli thikën nipit të tij 44-vjeçarit Bledar Troshani. Ky i fundit ndodhet në gjendje të rënë për jetën në reanimacion, teksa po sipas qytetarit, banor në zonën ku ndodhi ngjarja, nusja e autorit të ngjarjes ndodhet në spital, në gjendje të rëndë psikologjike për shkak të skenës së krimit. Troshani bëhet e ditur se pasi u plagos nga daja, ka zbritur i vetëm nga ashensori, ndërsa është rrëzuar në hyrje të pallatit, aty ku dhe është konstatuar nga komshinjtë të cilët kanë thirrur policinë.

Qytetari:

Foto nga ngjarja ku daja nen efektin e alkonit theri nipin i cili eshte ne gjendje te rende per jeten ne reanimacion,mesohet se dhe nusja e dajes bashkshortja e autorit eshte ne spital ne gjendje te rende psikologjike. Nipi quhet bledar troshani. Policia arrestoi dajën. Krimi ne banes ku viktima ka zbritur i vetem ne ashensor dhe eshte rrezuar ne hyrje te pallatit,kan qen banoret qe kan thirr policin.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit