47 kamera në Durrës e Shijak/ Më në fund ka të dyshuar, Avdylajt dhe vëllai i Rrumit në “shënjestër”

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 27.01.2023, 11:26

Pas aksioneve në Durrës, Krujë dhe Shijak policia ka arritur gjetjen, heqjen dhe sekuestrimin e plot 47 kamerave, teksa ndryshe nga Korça, Shkodra dhe Vlora, në këtë qytet ka edhe të akuzuar për këtë vepër penale. Asnjë prej emrave të listuar nuk është surprizë.

Të gjithë ata janë persona të njohur për policinë, por edhe për median, pasi konsiderohen si drejtues të bandave në këto dy qytete mjaft aktive në lidhje me kriminalitetin. Më poshtë është lista e të gjithë të dyshuarve, që janë vendosur nën hetim për vendosjen e kamerave në Shijak:

*Albert Muharremi, vëllai i Rrumit

*Xhulio Vora

*Astrit Balliu (Avdyli)

*Jasin Kala (Avdyli)

*Altin Avdyli

*Sajmir Gjepali

Ndërkohë, për Durrësin janë akuzuar Plarent Dervishi dhe Dejvid Karaboja. Sot në këto tre qytete është finalizuar faza e katërt e operacionit mbarëkombëtar për vendosjen në mënyrë të paligjshme të kamerave nëpër hapësira publike, për qëllime kriminale.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit