Supermodelja 58-vjeçare rrëzohet në mes të pasarelës, shkak takat e larta

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 26.01.2023, 23:42

Supermodelja Kristen McMenamy është rrëzuar teksa po ecte në pasarelën e markës Valentino në Javën e Modës në Paris.

McMenamy, 58-vjeçe po modelonte një fustan të veshur me taka të larta, kur filloi të lëkundet para se të rrëzohej në dyshemenë e pistës. Të ftuarit u përpoqën t'i vinin në ndihmë, por McMenamy e mori me hapa të shpejtë incidentin, duke i hedhur takat para se të vazhdonte.

Por pavarësisht heqjes së takave, supermodelja 58-vjeçare u pa duke ecur me vështirësi në këmbë, duke nxitur spekulime për shkakun e incidentit.

Dizajneri i modës në një deklaratë për mediat tha:

Maison Valentino kujdeset për sigurinë dhe mirëqenien e burrave dhe grave të talentuara të punësuar për të ecur në shfaqjet e pistave. Modelet ishin në gjendje të praktikoheshin me këpucët dhe iu ofrua zgjedhje e këpucëve që siguronin komoditetin e tyre për shfaqjen.

Kjo nuk është hera e parë që modelet që sfilojnë për kētë brand rrëzohen në mes të pasarelave. Edhe në shtator, në pasarelën e kaluar një modele u rrëzua për shkak të takave të larta.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit