Krijohet resorti luksoz për lepujt, ofron spa dhe trajtime të veçanta

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 25.01.2023, 01:39

Një resprt luksoz ekskluzivisht për lepujt është hapur në Hong Kong.

Qyteti ka një popullsi të madhe të kafshëve pasi shumica e banorëve jetojnë në apartamente të vogla të papërshtatshme për kafshët shtëpiake.

Resorti Bunny Style ofron kujdes dhe stimulim për lepurushët e përkëdhelur ndërsa pronarët e tyre janë larg. Pronarja e resortit, Donna Li, filloi kompaninë në një dhomë të thjeshtë që ofronte hapësirë ​​për lepujt për të luajtur, larg nxehtësisë mbytëse të Hong Kongut.

Por ndërsa qyteti lehtësoi kufizimet e tij Covid, Li zbuloi një mundësi tregu për të ofruar një shërbim më gjithëpërfshirës.

Ushtrimi i mbikëqyrur është ende një pjesë kyçe e qëndrimit të lepurushëve, por koha e tyre në Bunny Style mund të përfshijë gjithashtu prerjen e thonjve, krehjen e flokëve dhe ushqyerjen me tortën e veçantë me perime.

Pronarëve u sigurohet një transmetim i drejtpërdrejtë i aktiviteteve të kafshëve të tyre, si dhe videoklipe të veçanta. Qëndrimi në Bunny Style kushton 15 dollarë për natë edhe pse disa aktivitete paguhen ekstra.

Resorti ishte plot gjatë periudhës së Krishtlindjeve dhe aktualisht i zënë rreth festimeve për Vitin e Ri Kinez, i cili është mjaft mirëpritës në Vitin e Lepurit. Pronarja e resortit tashmë po merr rezervime për Pashkë.

Problemi i madh i lepurit në Hong Kong sjell gjithashtu sfida për qytetin, pasi një numër i madh i kafshëve shtëpiake përfundojnë të braktisura pasi tërheqja e tyre fillestare për pronarët e rinj të kafshëve shtëpiake mbaron.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit