Shtëpi plot me “bar” gati për vjelje dhe armë për të tërë, si lulëzonte hashashi në Shijak

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 24.01.2023, 11:01

Ditën e sotme në Shijak është bërë e mundur zbulimi i një laboratori droge, ku kultivohej një sasi mjaft e madhe kanabisi. Lajmin e bën me dije Policia e Shtetit, që zbulon se përveç shtëpisë së barit, është gjetur edhe një arsenal tepër i madh armësh, kryesisht tip kallashnikov.

Ndërkohë, është arrestuar një nga rojet e bimëve narkotike, Fredi Krasniqi, 46 vjeç, dhe është shpallur në kërkim vëllai i tij, Selman Krasniqi 43 vjeç.

Mësohet se aktiviteti kryhej në një banesë me katër kate në pronësi të vëllezërve, ku dy katet e fundit ishin përshtatur si laboratorë droge dhe ishte mbjellë një sasi e madhe kanabisi, që kishte çelur boçe dhe ishte thuajse gati për vjelje.

Gjithsej, në shtëpinë e barit janë sekuestruar 444 bimë kanabisi dhe plot 222 llamba elektrike, si dhe pajisje të tjera, që shërbenin për tu kujdesur për bimët. Ndërkohë, alarmues është edhe arsenali i armëve të gjetura.

Në një mur të dyfishtë u zbuluan 10 kallashnikovë, 1 pushkë, 1 automatik, 1 granatë dore dhe sasi e madhe municioni. Dyshohet se armët mund të jenë fshehur nga pjesëtarë të grupeve kriminale, ndërsa po ashtu po punohet për identifikimin e autorëve të vërtetë që mund të qëndrojnë pas këtij aktiviteti.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit