I riu lidhet me 23-vjeçaren që ngjan si vajzë 8-vjeçe, njerëzit e kritikojnë

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 24.01.2023, 01:42

Një bloger i çuditshëm udhëtimesh është kritikuar për lidhjen e tij me një 23-vjeçare që duket si një vajzë 8-vjeçare.

Dan Swygart, 26 vjeç është lidhur me Shauna Rae rritja e së cilës u ngadalësua për shkak të trajtimit që ajo mori si fëmijë për kancerin e trurit. Rae peshon 22 kg dhe është 1 metër e gjatë.

Swygart së fundmi ndau disa foto me Rae në Instagram, përpara se të postonte një video në faqen e mediave sociale duke mbrojtur me forcë lidhjen e tyre. Në klipin e tij, Swygart zbuloi se ai iu afrua Rae pasi pa sezonin e parë të shfaqjes së saj. Dyshja u takuan personalisht dhe shkuan në disa takime së bashku.

Është shumë e rëndësishme të mbani mend se Shauna është një grua e jashtëzakonshme 23-vjeçare që ka një paaftësi. Pra, ndërsa po ndërtoni një lidhje me të, është e rëndësishme të pranoni paaftësinë e saj dhe të krijoni diçka me të për atë që ajo është si individ. Sapo ju thoni se ajo nuk mund të ketë një lidhje reale me dikë tjetër, ju e dehumanizoni atë. Ajo është një qenie njerëzore. Ajo meriton të ketë marrëdhënie dhe lidhje me kë të dojë.

Por britaniku është kritikuar nga njerëzit pasi nuk besojnë te dashuria e tij pasi 23-vjeçarja ngjan si fëmijë dhe askush nuk mund të lidhet me të.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit