Para dy muajsh shkoi me gomone, 20-vjeçari shqiptar kapet në shtëpi bari në Angli

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 23.01.2023, 20:40

Një i ri shqiptar është dënuar me 8 muaj burg pasi u kap duke ruajtur 200 rrënjë kanabis në Cumbria, Angli.

20-vjeçari shqiptar Din Truni u arrestua të shtunën pasi në një banesë në Workington, Cumbria u gjetën 200 rrënjë kanabis me vlerë deri në 177,000 £.

20-vjeçari, i cili mbërriti në Mbretërinë e Bashkuar dy muaj më parë, ishte banori i vetëm në shtëpi. Ai pranoi se po kultivonte kanabis dhe u dënua me tetë muaj burg.

Truni mbërriti në Mbretërinë e Bashkuar me një gomone pasi u largua nga Shqipëria. Ai humbi të gjitha sendet me vlerë gjatë udhëtimit të tij dhe nuk kishte para, strehim, kontakte apo njohuri të gjuhës angleze. Më pas ai takoi dikë dhe, i dëshpëruar për fatin e tij, ra dakord të kujdesej për bimët.

Truni përballet me dëbimin kur lirohet.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit