Mediat serbe publikojnë fotografi nga spitali: “Ky është personi i plagosur nga Policia e Kosovës”

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 23.01.2023, 15:51

Mediumi serb, Nova raporton se Milan Deleviq, një serb i cili dyshohet se është plagosur nga Policia e Kosovës në rrugën Mitrovicë-Leposaviq, ndodhet jashtë rrezikut për jetë.

Siç raporton ky medium serb, Deleviq është dërguar sot pas pas orës 14:00 me urgjencë në Spitalin e Kraljevës.

Policia e Kosovës tha se sot në orët e hershme të mëngjesit në Bistricë të Leposaviqit ka tentuar ta ndalojë një veturë, por që e cila gjatë lëvizjes ka goditur automjetin e Policisë së Kosovës, duke rrezikuar edhe jetën e zyrtarëve policorë.

Policia tha se për të neutralizuar rrezikun ndaj zyrtarëve të saj policorë, kanë shtënë me armë zjarri në drejtim të automjetit.

Ndërkaq, Zyra e Petar Petkoviqit, ministrit për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, ka kumtuar se pjesëtarët e Policisë Speciale të Kosovës kanë qëlluar në një automjet në të cilin ndodheshin dy serbë në rrugën Mitrovicë – Leposaviq, afër pikës së kontrollit te ura e Bistricës.

Të shtënat në veturë kanë ndodhur rreth orës 11:30 dhe me atë rast ka mbetur i plagosur Miljan D., ndërsa bashkëudhëtari i tij Dushan S. ka kaluar pa lëndime, pretendon në një deklaratë Petar Petkoviq.

“Delleviq është goditur në zonën e majtë të kraharorit dhe ka një plagë nga arma e zjarrit me të cilën është transportuar urgjentisht në spitalin e Kralevës”, ka thënë Petkoviq.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit