E ka “dredhur” tre herë me dëshminë, Dani Alves pritet të dënohet me rreth 12 vite burg

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 23.01.2023, 12:35

Në rast se shpallet fajtor për akuzën e përdhunimit, Dani Alves do të dënohet me 12 vite burg. Ai akuzohet nga një vajzë 23-vjeçare për sulm seksual në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor të vitit të shkuar.

Mbrojtësi i djathtë është i izoluar në paraburgim prej më shumë se tre ditësh, pasi gjykata urdhëroi ndalimin e tij në mënyrë të menjëhershme. 39-vjeçari ka mohuar akuzat për përdhunim, megjithëse kamerat e sigurisë japin indicie të qarta se kjo ngjarje ka ndodhur.

Nga analizimi i kamerave të sigurisë vërehet se Alves ka qëndruar për rreth 15 minuta me të renë në tualet. Alves është shprehur se nuk e njeh vajzën që e akuzon, teksa më pas ka pohuar se e ka parë, por asgjë nuk ka ndodhur mes tyre.

Më pas ai ka ndryshuar sërish dëshminë duke thënë se 23-vjeçarja ka pranuar të shkojë me të. Nga ana tjetër, vajza ka hequr dorë nga shpërblimi financiar dhe kërkon dënim maksimal për Alves, teksa shanset më të mëdha janë që ai të marrë një dënim shembullor.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit