Moti i keq shkakton kaos në Dibër, spitali i Bulqizës disa orë pa energji elektrike

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.01.2023, 12:09

Moti i keq dhe me reshje shiu e bore, kanë bërë që Bulqiza të vuajë për energji, teksa shumë rrugë në Dibër janë të bllokuara. Konkretisht lagjja e vjetër e qytetit dhe spitali janë pa drita prej shumë orësh.

Situata problematike paraqitet edhe në njësitë e thella të Dibrës si në Lurë, Ostren dhe në Kalanë e Dodës. Lura prej 3 ditësh rezulton e bllokuar dhe nuk komunikon me bashkinë e Dibrës, por nga Rrësheni, për shkak se dëbora ka arritur deri në 50 cm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit