Qytetari shtron fëmijën me ftohje në pediatrinë e spitalit “Nënë Tereza”: Kushtet skandaloze, nuk marrin masa

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 23.01.2023, 10:47

Prej vitesh shëndetësia shqiptare ndodhet në kolaps. Mjekë që po ikin dita-ditës, kushte skandaloze në spitalet e vendit, shërbime vetëm kur marrin ryshfet, janë këto disa nga cilësitë me të cilat përballesh sapo zgjedh të drejtohesh në spitalet shtetërore në Shqipëri. Në redaksinë e JOQ Albania, janë të shumta denoncimet e qytetarëve lidhur me kushtet dhe shërbimet që lënë për të dëshiruar në spitalet tona. Së fundmi, një qytetar i cili ka shkuar në pediatrinë e spitalit “Nënë Tereza”, QSUT në Tiranë, për të shtruar fëmijën e tij të sëmurë, tregon për JOQ se ambienti në spitalin ku është vendosur i mituri që është me ftohje, ka lagështi dhe është shumë ftohtë, teksa veç shqetësimit të qytetarit, pamjet e mbërritura në redaksi flasin vetë, ku ambienti më shumë të ngjason me një burg se sa një pediatri për të vegjlit. Qytetari, si prind ndihet i shqetësuar duke theksuar se me kushtet që ofron spitali fëmija mund të bëhet me astmë, ndërsa shton më tej se ka bërë ankesë që ditën e enjte, por spitali ende nuk ka marrë masa.

Qytetari:

Pershendetje joq albania jam ne pediatrin e spitalit nen tereza kam shtruar femijen per ftohje te rend dhe me kto kushte do behet dhe me azem kam ber dhe ankes qe diten e ejnte dhe nuk kan mare masa fare, sot dite e hene gjendja esht keshtu si ne foto

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit