La pas prindërit, vëllanë dhe motrën binjake, ky është 22-vjeçari shqiptar që vdiq në Itali

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 22.01.2023, 21:43

Personi që shihni në foton e mëposhtme është 22-vjeçari Petrit Jashari i cili humbi jetën ditën e sotme në një aksident tragjik në Itali.

Aksident tragjik rrugor ndodhi mëngjesin e sotëm në provincën e Pesaro Urbinos dhe në kufi me Umbria. Petrit Jashari, 22 vjeçar, banues në Magione (Perugia), humbi jetën pasi kamioni i tij u përplas me mbrojtëset anësore të rrugës.

Pas goditjes së fuqishme, i riu përfundoi në shtratin e një përroi rreth njëzet metra poshtë.

Petrit Jashari punonte për llogari të babait të tij i cili ka një kompani transporti me seli në Magione, specializuar në dërgesat në supermarkete. Përveç prindërve, ai ka lënë pas vëllanë dhe motrën binjake. Një tifoz i madh i futbollit, 22-vjeçari luante si portier dhe kishte luajtur edhe me të rinjtë e skuadrave si Gubbio, Arezzo dhe Siena.

Petriti, si dhe vëllai dhe motra e tij, punonin për biznesin familjar në zyrë dhe bënin dërgesa kur ishte e nevojshme, pra kur nuk kishte shoferë të tjerë. Kështu ndodhi edhe ditën e sotme që i riu humbi jetën.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit