Dani Alvesh në burg, gruaja nxiton t’i dalë në krah: Femrat e ngacmonin në praninë time, burri im është i respektueshëm

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 21.01.2023, 10:07

Një nga lojtarët më të mirë të dekadës së fundit, Dani Alves, është arrestuar ditën e djeshme nën akuzën e ngacmimit seksual në një klub nate në Barcelonë më 30 dhjetor të vitit të shkuar.

Ai është akuzuar nga një vajzë 23-vjeçare, teksa partnerja e ish-futbollistit të Barcelonës, supermodelja Joana Sanz, ka folur në lidhje me këtë temë, duke mbrojtur bashkëshortin e saj.

Ajo tregon se edhe kur Alves i është afruar asaj për herë të parë, e ka bërë me shumë mirësjellje. Ajo shkon edhe më tej kur shprehet se ka shumë gra që e ngacmojnë vetë të dashurin e saj, duke lënë të kuptojë se ai nuk ka përse të përdhunojë dikë.

“Unë e njoh burrin tim. E di sa i respektueshëm është. Edhe kur më njohu, nuk më tregoi mungesë respekti. E kam parë shumë herë sesi gra mjaft të guximshme i afrohen burrit tim në zonën VIP, duke u përpjekur ta joshin para syve të mi”, tha Sanz për “AS”.

Ndërkohë, Dani Alves nga dje është lojtar i lirë. Klubi i tij, Pumas, ku kishte firmosur para disa muajsh në Meksikë, i ka ndërprerë kontratën në mënyrë të njëanshme brazilianit, pas akuzave për ngacmim seksual dhe arrestimit të tij.

Dani Alves u dërgua në burgun Centro Penitenciario Brians 1 në Barcelonë këtë mbrëmje, teksa i shpejtë ka qenë reagimi i mediave, që tregojnë ambientet ku është dërguar mbrojtësi i djathtë, që mban rekordin si lojtari me më shumë trofe në historinë e futbollit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit