Qytetari: Kemi 6 orë në doganën e Hungarisë nën temperatura 0 gradë celsius, agjencia “Pati Travel” nuk mban përgjegjësi

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 21.01.2023, 10:00

Janë të shumtë denoncimet e qytetarëve ndaj agjencive të udhëtimit për arsye nga më të ndryshmet. Shqetësimet e qytetarëve lidhen me tarifat abuzuese me biletat, shërbimet jo cilësore, por jo vetëm. Së fundmi pranë redaksisë së JOQ Albania, një qytetar ka denoncuar agjencinë turistike "Pati Travel". Sipas qytetarit rreth 150 persona kanë ngelur në doganën e Hungarisë për rreth 6 orë dhe kjo vetëm për shkak të agjencisë e cila merr pako porositë dhe doganierët nuk e lejojnë të kalojë. Qytetari shprehet se për 6 orë kanë qëndruar jashtë në temperatura që shënojnë nën 0 gradë celsius dhe askush nga agjencia, ambasada gjermane apo ajo shqiptare nuk mban përgjegjësi.

Qytetari:

ju bejm me dije se jemi gati 150 vete qe kemi 6 ore qe kemi ngelut ne hungari ne dogan per fajin e “Pati trevel” qe mer pako porosi edhe doganjert nuk e lejojn .kemi 6 ore e theksojm nen 0 grad edhe spo mban pergjegjsi asnje .as ambasada shqiptare ne hungare as kompania .ju lutem na ndihmoni.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit