Martohen anëtarët e grupit Maneskin/ Postojnë fotot që askush nuk i priste

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 20.01.2023, 16:20

Maneskin e kanë mësuar publikun e tyre me paraqitje të çuditshme, por askush nuk e priste foton që ata postuan në llogarinë e tyre zyrtare në Instagram.

Grupi që fitoi vendin e parë në Eurovizion, duke përfaqësuar Italinë, kanë publikuar albumin e tyre të tretë që titullohet "Rush" dhe njëkohësisht kanë kurorëzuar lidhjet e tyre në martesë. Ceremonia ndodhi në Palazzo Prancaccio, me të ftuar influencues, producentë, reperë dhe DJ. Katër anëtarët e grupit u zotuan se "do të jenë gjithmonë besnikë ndaj njëri-tjetrit, në gëzim, në dhimbje, në dashuri çdo ditë të jetës së tyre".

Në fotot e postuara në llogarinë e tyre zyrtare, anëtarët e grupit shihen të veshur me të bardha, duke u puthur me njëri-tjetrin në një “ceremoni private”.

Për videon e lançimit të albumit të tyre të ri, 'Rush', në bashkëpunim me Spotify, Victoria, Damiano, Ethan dhe Thomas veshën fustanet dhe kostumet e nusërisë. “Spotify ka nderin të njoftojë se Maneskin do të martohen”, thuhet në postimin e platformës së njohur, e cila fton publikun e grupit në dasmën më “rock”.

Dasma përfshinte edhe tortën. Pas ceremonisë ata janë mbledhur në një “party”, ku grupi ka dalë në skenë dhe ka argëtuar pjesëmarrësit. Ndër të ftuarit e tyre, partneri dhe reperi i Megan Fox, Machine Gun Kelly.

SHikoni videon këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit