Dani Alves në telashe të mëdha, arrestohet nga policia e Barcelonës

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 20.01.2023, 12:08

Ish-ylli i Barcelonës, njëkohësisht futbollisti me më shumë trofe të fituar në histori, është arrestuar mëngjesin e sotëm nga policia spanjolle. Dani Alves akuzohet për një sulm seksual ndaj një vajze në kohën kur ai po argëtohej në një klub nate në Barcelonë.

Ndalimi i tij ka ndodhur pas ankesës zyrtare të vajzës, që pretendon se është ngacmuar seksualisht. Mbrojtësi i djathtë i Brazilit u dërgua në një rajon policie në lagjen Les Corts për të dhënë një deklaratë në lidhje me këtë ngjarje të pretenduar.

Dani Alves pranoi që kishte qenë i pranishëm në lokalin e natës në fund të muajit të kaluar, kur pretendohet të ketë ndodhur sulmi i pretenduar seksual. Alves ka refuzuar ta ketë bërë diçka të tillë në një intervistë, pasi policia njoftoi se ka nisur një hetim në lidhje me këtë çështje.

Ky arrestim ishte paralajmëruar edhe më parë. Atij pritet t’i merren shenjat e gishtave dhe elemente të tjerë të nevojshme për hetimin. Alves pritet gjithashtu që të merret në pyetje, përpara se të dërgohet në gjykatë për një pyetësor të mëtejshëm.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit