“Ne jemi motra, djemtë tanë janë vëllezër, kushërinj dhe binjakë”

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19.01.2023, 23:57

Dy motra i kanë lënë njerëzit pa fjalë pasi kanë thënë se dy djemtë e tyre janë vëllezër, kushërinj dhe binjakë.

Brittany dhe Briana janë binjake identike që u martuan me binjakët identikë Josh dhe Jeremy Salyers dhe më pas lindën foshnja me pak muaj diferencë. Ato kanë treguar se fëmijët e tyre, Jett dhe Jax dhe janë "kushërinj, vëllezër gjenetikë dhe binjakë kuaternarë".

Brittany dhe Briana u takuan me Josh-in dhe Jeremy-n në një festival për binjakë në 2017-ën dhe meshkujt Salyers i propozuan martesë gjashtë muaj më vonë dy motrave binjake. Ata bënë një martesë të përbashkët më 5 gusht 2018, jetojnë në të njëjtën shtëpi në Virxhinia dhe tani kanë zgjeruar familjet e tyre së bashku.

Ndërsa shtatzënia e përbashkët mund të jetë një tronditje për shumë njerëz, motrat e kishin bërë me plan për të mbetur shtatzënë në të njëjtën kohë. Për këtë, motrat thanë:

Ne kemi përjetuar shumicën e momenteve të jetës sonë së bashku, ditëlindjet, marrjen e patentës së shoferit, diplomimin dhe dasmën tonë të dyfishtë. Kjo do të ishte ngjarja tjetër e madhe dhe ne do të donim ta përjetonim atë së bashku, dhe në mënyrë ideale do ta përjetonim.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit