Dhimbje dhe rënkime të mëdha, e sëmura nuk preket me dorë prej një ore në Urgjencën e Durrësit

Shkruar nga: M Gjini | Publikuar më: 19.01.2023, 18:31

Nuk thonë kot që mos të zëntë e keqja të përfundosh në dorë të mjekësisë shqiptare.

Kjo shprehje ka lindur pikërisht për shkak të sorollatjeve të mëdha dhe për faktin se askush nuk të prek me dorë në rastet kur i drejtohesh strukturave të shëndetësisë nëse t’i nuk ofron para.

E pra këtë duket se e vërteton më së miri edhe Urgjenca e Spitalit të Durrësit.

Nga një video që ka mbërritur pranë redaksisë sonë, një qytetar denoncon faktin se si një grua e cila kishte dhimbje të mëdha dhe rënkonte mbi një barelë, kishte rreth një orë që nuk e prekte me dorë njeri.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit