Me 216 km/h dhe pa patentë, prangoset 18-vjeçari në aksin Tiranë-Elbasan

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19.01.2023, 18:26

Një 18-vjeçar është arrestuar në aksin rrugor Tiranë-Elbasan pasi po lëvizte me shpejtësi tej normave të lejuara.

18-vjeçari me iniciale A.H është arrestuar pasi shpejtësia me të cilën po qarkullonte ishte 216 km/h. Por sikur të mos mjaftonte kjo, i riu ka qenë duke drejtuar automjetin tip 'Audi' pa leje drejtimi.

Njoftimi nga Policia Rrugore e Tiranës

Shërbimet e Komisariatit Rajonal të Policisë Rrugore Tiranë, nisur nga analiza e kryer për rrugët më me risk, si dhe për drejtuesit e mjeteve që shfrytëzojnë disa akse rrugore për të qarkulluar me shpejtësi të lartë apo për të bërë gara shpejtësie, kanë vijuar monitorimin e qarkullimit rrugor me anë të radarëve automatikë. Gjatë kontrolleve të ushtruara, në aksin rrugor Tiranë-Elbasan, shërbimet e Policisë Rrugore kanë konstatuar dhe arrestuar në flagrancë shtetasin A. H., 18 vjeç, pasi drejtonte pa leje drejtimi automjetin, me shpejtësi 216 km/h.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit