Në pronësi të çiftit të dënuar për trafikim armësh, drogë dhe falsifikim, sekuestohet pasuria me vlerë 300 mijë euro në Elbasan

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 19.01.2023, 12:51

Në Elbasan janë sekuestruar sot 4 apartamente me sipërfaqe totale rreth 470 m2, të ndodhura në Elbasan, me vlerë 300 mijë euro në pronësi të një çifti bashkëjetues. Apartamentet janë në pronësi të Zamira Gjongecaj dhe Besnik Braka, të dënuar nga Gjykata për Krimet e Rënda, në vitin 2009, për trafikim armësh, drogë dhe falsifikim.

Materialet janë referuar në Prokurori për inicimin e një procedimi pasuror dhe në bashkëpunim me Agjencinë e Administrimit të Pasurive të Sekuestruara dhe të Konfiskuara, në zbatim të vendimit të Gjykatës së Posaçme të Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar, në kuadër të operacionit policor të koduar “Fasada 4”, kanë konfiskuar 4 pasuri të paluajtshme (apartamente), me vlerë rreth 300 000 euro.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit