E reja nxjerr në shitje fustanin e nusërisë, i fejuari e la pasi ajo u diagnostifikua me kancer

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 19.01.2023, 01:53

Një modele meksikane ka treguar se i fejuari i saj e ka braktisur pasi ajo u diagnostikua me kancer në gji.

Lucero Vega, 24 vjeç, nuk e ka bërë të ditur emrin e bashkëshortit të saj të pashpirt, i cili thuhet se i dha fund romancës afatgjatë vetëm dy muaj pas diagnozës së saj.

Ajo thotë se tani po nxjerr në ankand fustanin e saj të nusërisë për të mbledhur para për trajtimin e saj për kancerin.

Bukuroshja me sy kafe e cila ka humbur flokët e saj që nga fillimi i kimioterapisë tha se partneri i saj fillimisht ishte mbështetës pas lajmit shokues për kancerin.

Por më pasi ai ndryshoi krejtësisht dhe sikur të mos mjaftonte kjo, Vega mësoi se babai i saj ishte diagnostikuar me kancer të lëkurës.

Modelja u detyrua të fillonte vetë trajtimet e kancerit dhe po përballet me seancat e vështira të kimioterapisë. Megjithatë, pavarësisht se u braktis në një moment të vështirë, Vega thotë se ajo nuk mbart asnjë mëri ndaj ish-it të saj dhe i uron atij asgjë përveç të mirës.

Më 23 dhjetor, Vega përfundoi raundin e saj të tetë dhe të fundit të kimioterapisë, por beteja e saj shëndetësore nuk ka përfunduar ende. Ajo ende duhet të bëjë një operacion dhe radioterapi, të cilat kushtojnë shumë para.

Për të financuar trajtimet e shtrenjta, Vega ka vendosur të organizojë një ankand ku do të shesê fustanin e nusërisë që kishte planifikuar të vishte në ditën e saj të dasmës.

Vega po nxjerr gjithashtu në ankand një VW Golf të vitit 2001.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit