Video shokuese/ Burri tenton të rrëmbejë nga dritarja e makinës banakieren

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 18.01.2023, 19:50

Momente shokuese shihen në një video kur një burrë që po blinte kafe nga dritarja e makinës, tenton të rrëmbejë të renë që po i shërbente.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e se dielës, në Auburn, Washington. Në video duket klienti që tenton të rrëmbejë vajzën që ndodhej prapa banakut kur ajo i zgjat dorën për t’i dhënë kusurin.

Ai shihet teksa e kap nga kyçi i dorës, e tërheq drejt vetes dhe më pas lëshon drejt saj një mjet që policia tha se është një litar, me të cilit do të tentonte ta tërhiqte jashtë duke e kapur nga koka.

Për fat baristja arriti të shpëtonte nga kapja e tij, ndërsa shoferi më pas largohet nga kioska e kafes, kurse kusuri e fatura i bien përtokë.

Pamje e incidentit të rëndë u publikuan nga policia e Auburn si pjese e apelit për të gjetur shoferin dhe autoritetet po kërkonjnë informacione për hetimet e tyre. Rrëmbyesi ka tërhequr vëmendjen e publikut për një tatuazh që shihet në krahun e tij, që duket se shkruan ‘Chevrolet’.

Shikoni videon këtu.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit