Vëllai i 13-vjeçares e rrahu barbarisht, pushohet nga puna mësuesi i fizkulturës në Tepelenë

Shkruar nga: Bardh Kodheli | Publikuar më: 18.01.2023, 12:24

Mësuesi i edukimit fizik në Tepelenë, Kleanthi Laçi, pasi u rrah barbarisht nga tre persona, u arrestua për akuzat “Ngacmimi seksual” dhe “Kallëzimi i rremë”. 59-vjeçari u dhunua nga një 29-vjeçar, i dorëzuar së fundmi në polici dhe dy persona të tjerë.

I vetëdorëzuari ka akuzuar mësuesin se ka ngacmuar seksualisht motrën e tij, nxënëse në shkollën ku jepte mësim Kleanthi Laçi. Ministra e Arsimit, Evis Kushi bëri sot me dije se mësuesi është pezulluar nga puna, por nuk preferoi të mbajë përgjegjësi për këtë ngjarje.

Janë pikërisht institucionet që ajo drejton, që kanë zgjedhur një njeri të tillë për t’i dhënë mësim fëmijëve. Emërimi i mësuesve nuk ka asnjë filtër, që analizon personalitetin e tyre. Nga ana tjetër psikologët nëpër shkolla kanë dështuar tërësisht për të përmirësuar situatën me abuzimet seksuale.

Arrestimi i mësuesit erdhi pas dëshmisë së Alvi Gumenit, i cili pas vetëdorëzimit në polici denoncoi Laçin. Ky i fundit pas dhunimit, bënte rolin e viktimës në intervistat për mediat. Nxënësja 13-vjeçare kishte rrëfyer te familja e saj se e kishte ngacmuar seksualisht mësuesi 59-vjeçar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit