Aleksandër Gjoka për BBV2: Big m**, keqardhje për “VIP-at shqiptarë”, na çatë k**** me këtë format idiot

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 18.01.2023, 08:26

Këngëtari Aleksandër Gjoka ka një mendim të tijin lidhur me Big Brother VIP. Përmes disa postimeve të njëpasnjëshme, Gjoka është shprehur i indinjuar për VIP-at shqiptarë, ndërsa i revoltuar nuk ka kursyer komentet rreth programit dhe banorëve në shtëpi.

"Përshëndetje Big m**. Ndjej keqardhje për "VIP-at shqiptarë" sa poshtë paska rënë kartagjena, sepse na çatë ***** me këtë format idiot,"-janë këto disa nga komentet e Gjokës lidhur me BBV.

Skenarët, bisedat e nivelit të ulët shoqëror, ofendime, banalitet, skena erotike, gënjeshtra, janë disa nga cilësitë që mund të përballesh sapo nis e shikon BBV 2. E ndonëse herë pas here në atë shtëpi ndodhin skena që lënë për të dëshiruar, një pjesë e mirë e popullit është kurioz të ndjekë një program të tillë në një televizion kombëtar ku nuk mungojnë as shpullat apo bullizimet, madje shqiptarët dolën të protestojnë edhe për padrejtësitë ndaj Luizit e duke harruar padrejtësitë që u është bërë atyre.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit