Vrasja e shqiptarit në Itali/ Gëzim Dodolit iu prish fadroma, italiani e ndihmoi dhe më pas e vrau

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 17.01.2023, 19:17

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me vrasjen e shqiptarit Gëzim Dodoli në Itali pak ditë më parë.

media raportohet se pak orë para se të ndodhte ngjarja e rëndë, shqiptari i kishte kërkuar ndihmë fqinjit italian Sandro Mugnait pasi fadroma e tij nuk po ndizej. Pasi italiani e ndihmoi, me të njëjtën fadromë pak më vonë shqiptari shkoi t’i shembte shtëpinë.

Tragjedia e Arezzo-s u mbyll me vdekjen e pesëdhjetë e nëntë vjeçarit shqiptar dhe arrestimin fillestar të pesëdhjetë e katër vjeçarit nga Arezzo i cili u lirua pasi tha se vrasja ishte për vetëmbrojtje.

Hetuesit kanë rindërtuar dinamikën e ngjarjes. Shqiptari dyshohet se pasi ka hipur në fadromë ka dëmtuar makinat e fqinjit dhe më pas ka goditur muret e jashtme të shtëpisë së tij.

Në atë moment, familja Mugnai ndodhej brenda ndërtesës dhe një goditje mbi çati ka rrezikuar shembjen e shtëpisë. Kaq ka mjaftuar që italiani Mugnai të marrë armën e gjahut dhe ta qëllojë disa herë shqiptarin.

Italiani është lënë i lirë deri në fund të hetimeve pasi dyshohet se e ka vrarë shqiptarin për vetëmbrojtje.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit