Ka mbiemrin Ibrahimoviç/ Bayern Munich nënshkruan më 17-vjeçarin shqiptar

Shkruar nga: A Koci | Publikuar më: 17.01.2023, 17:48

Skuadra gjermane e Bayern do të ketë në ekip një Ibrahimoviç shumë special. Ai është vetëm 17-vjeç dhe quhet Arijon Ibrahimoviç. I riu është me origjinë shqiptare, ekzaktësisht nga qyteti i Prizrenit. Skuadra gjermane ka nënshkruar më të riun shqiptar deri në vitin 2025, dhe ai do të jetë pjesë e ekipit të parë.

Fantazisti është pjesë e moshave të Bayern qysh prej 2018, teksa një javë më parë u bashkua me ekipin e parë të bavarezëve, kjo pas kërkesës së trajnerit Nagelsmann. Ai bëri 48 paraqitje në të gjitha garat për U17 dhe U19, duke shënuar 25 gola. Së fundmi bëri debutimin e tij për rezervat e FC Bayern dhe ka bërë dy paraqitje në sezonin aktual.

"Jam shumë krenar dhe falenderues. Është një ëndërr e realizuar për mua. Mezi po pres hapat e ardhshëm në ekipin e Bayern", tha i riu shqiptar.

Mendohet se familja e Arijonit ka emigruar gjatë luftës në Kosovë duke u shpërngulur në Suedi. Në kushtet e kërkesës për azil dhe frikës se do të riktheheshin në terrorin e luftës, familja nga Prizreni ka ndryshuar mbiemrin. Ndërkohë i riu ka rrit në qytetin e Nurembergut në Gjermani.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit