27-vjeçari transgjinor merr pjesë te “MasterChef”/ Do të fitojë çmimin që të bëjë operacionin e ndryshimit të gjinisë

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 17.01.2023, 16:05

MasterChef 7 në Greqi ka tërhequr vëmendjen e publikut për shkak edhe të rrëfimeve të kandidatëve, të cilat kanë prekur jurinë.

Një prej tyre është rrëfimi i 27-vjeçarit Emilios, një djalë transgjinor që pëlqen gatimin dhe dëshiron të fitojë çmimin.

Përsa i përket asaj se çfarë do të bëjë me çmimin nëse fiton, garuesi u tha gjyqtarëve se paratë do t'i përdorë për operacionin e ndryshimit të gjinisë.

Për këtë ai tha: “Qëllimi është të fitoj shumën e parave për operacionin e madh. Ato do të më japë atë që nuk mu dha nga lindja”.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit