Detaje të reja/ Mësuesi i dhunuar në Tepelenë dyshohet se ngacmoi seksualisht një 13-vjeçare

Shkruar nga: A Koci | Publikuar më: 17.01.2023, 15:04

Janë zbuluar fakte të reja nga dhunimi i mësuesit 59-vjeccar në Tepelenë. Policia e Tepelenës ka ndaluar një person i cili është vëllai i një nxënëseje 13-vjeçare. Alvi Gumeni, emigrant, është kthyer nga vendi ku jetonte pas thirrjes së të motrës për ndihmë. E motra pretendon se është ngacmuar seksualisht nga mësuesi 59-vjeçar Kleanthi Laçi. Vetë Alvi Gumeni është vetëdorezuar në Policinë e Tepelenës duke dhënë shpegimet për dhunën që ushtroi ndaj mësuesit të edukimit fizik.

Ai e ndërmori këtë veprim në kushtet e ndihmës që i pati kërkuar e motra e tij. Kleanthi Laçit, sipas dëshmisë së të vëllait të 13-vjeçares, e kishte ngacmuar shumë herë seksualisht dhe për këtë ai u kthye në Shqipëri për të ndërmarrë aktin që kreu dje.

Po ashtu ka dhënë deshminë e saj edhe 13-vjeçarja, e cila rrëfeu pranë të vëllait se është ngacmuar seksualisht nga mësuesi i saj. Policia e Tepelenës pritet të zbardhi ngjarjen, ku nëse rezultojnë të drejta pretendimet e nxënëses, mësuesin e pret qelia e burgut.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Heroit të Muajit
KLIKO PËR TË VOTUAR
 • Djali tek Sheshi Skënderbej
  I pari në listë është i riu, që në daljen e tij në sheshin Skënderbej, në fillim të vitit, vendosi që të gëzonte një vajzë të mitur, të pastrehë, që po shijonte vetëm nga jashtë lodrat që ishin vendosur në qendër të Tiranës. Teksa ai e pa, që ajo nuk kishte mundësi ekonomike për të hipur në karusel, e mori dhe bashkë me të shijuan një xhiro.
  Qytetari nga Kavaja
  Kandidati i dytë është djali nga Kavaja që vendosi t’i hapte derën e shtëpisë Gabrielit, të riut që flinte në rrugët e Tiranës, pasi vuante nga probleme të shëndetit mendor. Ai ishte i vetëm, pasi nuk kishte familje dhe qytetari nga Kavaja vendosi që ta strehonte në banesën e tij.
  I riu zemërgjerë
  Kandidati i tretë, është i riu nga Tirana, i cili ndaloi makinën në mes të rrugës, në një kohë me shi dhe zbriti nga automjeti për t’i dhënë një palë këpucë dhe një xhup një të moshuare, që po lypte tek makinat, që kishin mbetur në trafik. Ai u kujdes personalisht që ajo t’i vishte ato që i dhuroi dhe më pas u largua.
  Djali që ndihmoi të moshuarin
  Kandidati i katërt, është një tjetër i ri, i cili po ashtu ndaloi makinën në rrugë për të ndihmuar një të moshuar që i ishte prishur biçikleta. Ai bëri aq sa mundi, që i moshuari të rregullonte biçikletën dhe më pas të largohej drejt banesës së tij.
  Greis dhe Rakel
  Në vendin e pestë kemi motër e vëlla, Greisin dhe Rakelin, dy të vegjëlit, që detyruan nënën e tyre të ndalonte makinën për t'i dhënë disa të holla një djali të mitur që po lypte në rrugë. I mituri kishte në krahë një fëmjë të vogël dhe kjo preku më shumë motër e vëlla. Ata i lëshuan disa të holla bashkëmoshatarit të tyre dhe më pas u larguan me të ëmën.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit