‘DeathList’ publikon listën me 50 personazhet e famshëm që mund të vdesin këtë vit

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 16.01.2023, 16:06

Si çdo vit, Deathlist.net ka publikuar listën e 50 personave të njohur në të gjithë botën, të cilët rrezikojnë vdekjen këtë vit të ri.

Sigurisht që ne nuk do ta publikojmë listën, por mund t’ju kujtojmë ‘Deathlist’ e ka nisur traditën e publikimit të emrave që prej 1987-ës.

Për 2022-shin, ndër të tjerë, kishin parashikuar vdekjen e Mbretëreshës Elizabeth dhe të Angela Lansbury, ndërsa për 2023 parashikohet vdekja e këngëtares Tina Turner, 84-vjeç.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit