U hodh nga dritarja e një reparti në QKUK, vdes pacienti

Shkruar nga: B Hasi | Publikuar më: 15.01.2023, 16:15

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, ka njoftuar se pacienti i cili është hedhur nga dritarja e klinës, nuk ka arritur t’i mbijetojë plagëve.

Në njoftim thuhet se për rastin janë informuar organet policore dhe ato të hetuesisë, të cilat po meren me rastin.

Njoftimi i plotë:

Qendra Klinike Universitare e Kosovës, njofton se nga ekipi mjekësor i Klinikës së Kirurgjisë Torakale, është njoftuar se sot në orët e mëngjesit, një pacient është hedhur nga dritarja e klinikës.

Menjëherë janë ndërmarrë masat e nevojshme për ofrimin e ndihmës mjekësore, por përkundër masave reanimatore dhe ndihmës së vazhdueshme nga stafi i Klinikës Emergjente me mjekë konsultantë nga klinikat e tjera, për shkak të plagëve, pacienti nuk ka arritur të mbijetojë.

Për rastin janë informuar organet policore dhe ato të hetuesisë, të cilat po merren me të.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit