TV shqiptare promovuese/ Transgjinorja bën gjoksin operacion në ekran, e rrit disa masa

Shkruar nga: F Tenolli | Publikuar më: 13.01.2023, 12:16

Është kthyer i gjithë programacioni në një sfidë klikimesh e nxitje polemikash mes TV shqiptare gjatë kohëve të fundit. Por gjithashtu është vënë re një theksim në promovim të komunitetit LGBTQIA+ në këto ekrane.

Anëtarë të komunitetit bëhen pjesë e reality show, apo merren në intervista për të kërkuar të drejtat e tyre në martesat e të njëjtës gjini apo të drejtës për të adoptuar fëmijë.

Së fundmi, një transgjinor do të kryejë në një ekran shqiptar një operacion plastik ku do të rrisë madhësinë e kupave të gjoksit me disa masa.

Transgjinorja 22-vjeçare e quajtur Luana ka qenë pjesë e disa emisioneve televizive ku ka rrëfyer edhe historinë e saj se si që në fëmijëri është ndjerë femër pavarësisht se ka lindur mashkull.

Përsa i përket operacionit ajo shprehet: “Do ngjaj shumë bukur dhe do jetë shumë plotësuese për të qenë një femër.”

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit