Zbulohen 3 plantacione me marijuanë në Spanjë, 3 të arrestuar, mes tyre 1 shqiptar

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 12.01.2023, 20:37

Policia spanjolle ka zbuluar dhe më pas goditur tre plantacione me marijuanë në një zonë luksoz Calpe në Spanjë. Autoritetet kanë konfiskuar 1,000 bimë marijaunë, 10 kg drogë, ai edhe 6,000 euro. Që prej muajit gusht e deri në dhjetor të vitit të kaluar, autoritetet kanë zhvilluar operacione antidrogë. Të arrestuarit janë 3 persona, të moshës 21 deri në 36 vjeç, njeri prej të cilëve është edhe shqitpar.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit