Prekëse! Adoleshenti me paralizë cerebrale ‘çmendet’ nga gëzimi pasi mëson se është pranuar në Harvard

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 12.01.2023, 15:35

Një adoleshent identifikuar si Matthew Mislenky i lindur me paralizë cerebrale po prek të gjithë botën me videon e tij, ku shihet se si gëzon kur tashmë ëndrra e tij që në moshën 7- vjeçare i realizohet, teksa pranohet në universitetin e Harvardit.

I riu duket më i lumtur se kurrë, kur merr vesh se ishte pranuar në universitetin që ai kaq shumë dëshironte të vazhdonte studimet e larta dhe të kalonte në një tjetër stad të jetës. Në një video që tani është bërë virale, Matthew dhe motra e tij binjake, Magdalena, të dy 17 vjeç shihen të ulur para një laptopi, duke kontrolluar statusin e aplikacionit të tij në Harvard. Kur shohin rezultatet, vëllezërit dhe motrat çmenden nga gëzimi dhe fillojnë të bërtasin dhe të përqafojnë njëri-tjetrin.

@thewoodstockacademy I’m not crying, YOU’RE crying! 😭 Senior Magda Myslenski shared this video of her twin brother, Matthew, finding out he was ACCEPTED TO HARVARD! Congratulations Matthew! 🎉 You make us so proud. Two wonderful human beings right here! ❤️ Now, please pass the tissues. 🤧 #collegeacceptance #accepted #harvard #reactionvideos ♬ original sound – thewoodstockacademy

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit