U nderua në Golden Globes 2023, Eddie Murphy ‘tallet’ me shuplakën e Will Smith në “Oscar”

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 11.01.2023, 14:39

Incidenti i ndodhur në ceremoninë e ndarjes së çmimeve “Oscar” pak kohë më parë mes Will Smith dhe komedianit Chris Rock shkaktoi bujë dhe reagime të mëdha në media. Në ndarjen e çmimeve Oscars, Will Smith goditi me shuplakë komedianin Chris Rock, pasi ky i fundit bëri shaka me rënien e flokëve të gruas së aktorit e cila vuan nga një sëmundje.

Ky incident bëri bujë, teksa ceremonia e 80-të e çmimeve Golden Globe, ka përfunduar ndërsa, Shoqata e Shtypit të Huaj të Hollivudit vendosi të nderojë këtë vit Eddie Murphy. Stand-up humoristi dhe aktori 61-vjeçar mori çmimin 'Cecil B. DeMille', një çmim për karrierën e tij të përjetshme në industrinë e argëtimit, që është një dallim i dukshëm.

Ashtu siç pritej, fjala e tij, përveç falënderimeve, kishte edhe shumë humor.

Më konkretisht, fjalimi i tij u përshkallëzua me batutën e mëposhtme:

“Dua t'ju bëj të ditur se ekziston një plan përfundimtar që mund të ndiqni për të arritur sukses, prosperitet, jetëgjatësi dhe paqe mendore. Është një plan që e kam ndjekur gjatë gjithë karrierës sime. Është shumë e thjeshtë, thjesht bëni këto tre gjëra:

Paguani taksat tuaja. Kujdesuni vetëm për biznesin tuaj. Mbajeni emrin e gruas së Will Smith nga goja juaj".

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit