Panik dhe frikë gjatë fluturimit: Dera e avionit hapet papritur, piloti bën ulje emergjente

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 09.01.2023, 20:01

Pasagjerët e një avioni rus janë tmerruar sot kur dera e pasme u hap menjëherë pas ngritjes në rajonin më të ftohtë në botë.

Shumica e bagazheve që u përkisnin 25 pasagjerëve në bord fluturuan nga dera e avionit kur ajo u hap papritur.

Një video e publikuar në media dhe rrjetet sociale tregon derën e pasme të hapur të avionit IrAero Antonov, i cili ishte nisur nga Magan në rajonin e Yakutsk, në Siberinë lindore, në temperatura minus 41 gradë Celsius.

Pasagjeri që filmon videon është në një sedilje të pasme në avionin e nisur për në Magadan në brigjet e Paqësorit të Rusisë.

Piloti bëri një ulje të shpejtë emergjente në Magan në rajonin siberian Yakutsk dhe të gjithë anëtarët e bordit ishin 'të sigurt' pavarësisht të ftohtit intensiv në kabinë gjatë momenteve të tmerrit.

Magan është tetë milje nga Yakutsk, qyteti më i ftohtë në botë dhe kryeqyteti i distriktit Yakutsk në Siberi, Rusi.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit