Aksidenti me 3 të vdekur në Rrugën e Arbrit, shoferi i arrestuar përplasi dhe tërhoqi 120 metra zvarrë makinën e viktimave

Shkruar nga: A Shehaj | Publikuar më: 06.01.2023, 21:47

Dy ditë më parë në Rrugën e Arbrit, 3 persona të së njëjtës familje humbën jetën ndërsa 4 persona mbetën të plagosur.

Edhe pse kanë kaluar 2 ditë që nga ky aksident tragjik ekspertët e Policisë Rrugore thuhet se ende nuk kanë mundur të përcaktojnë shkaqet.

Hetuesit e policisë kanë dyshime se shkak për aksidentin tragjik është bërë shpejtësia e madhe, prej afro 150 kilometrash në orë, me të cilën lëvizte Edison Lazri, i cili është arrestuar.

Ky i fundit ka goditur makinën e viktimave teksa ajo po dilte nga një rrugë dytësore, duke e ndarë në dysh, pasi e kishte marrë për 120 metra zvarrë.

Kujtojmë se viktimat e këtij aksidenti tragjik janë Kujtim Istrefi, vëllai i tij Murat Istrefi dhe bashkëshortja e tij Lulzime Istrefi.

Ndërsa të plagosur mbetën Mërgim Lazri 25 vjeç, Edison Lazri 29 vjeç, Kadrie Markeçi, 19-vjeçe dhe Firuze Istrefi(bashkëshortja e Muratit.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit