Ditë me mjegull, vranësira e kthejllime, si parashikohet moti për ditën e sotme

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 06.01.2023, 08:05

Shqipëria do të përfshihet nga një mot i qëndrueshëm. Që në mëngjes, do të vihet re se kemi të bëjmë me një mot me masa të thata dhe vlerave të larta të presionit atmosferik. Në mesditë, në të gjithë territorin e vranësira të pakta e mesatare kalimtare.

Në zonat luginore dhe jo vetëm pritet të ketë mjegull të dendur. Temperaturat në vlerat e mesditës vijojnë te jenë relativisht të larta ndërsa ato të mëngjesit pothuajase në vlera të stinës.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – veriperëndim me shpejtësi mesatare nga 1 deri në 6m/s duke u shoqëruar me valëzim në dete nga 1 deri në 2 ballë.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit