VIDEO/ PSG pret me festë spektakolare Lionel Messin, por mungon Kylian Mbappe

Shkruar nga: Y Pepa | Publikuar më: 05.01.2023, 17:17

Lionel Messi u kthye në stërvitje në Paris Saint-Germain me një pritje të spektakolare nga klubi, por bashkëlojtari Kylian Mbappe humbi mundësinë për të uruar argjentinasin për fitimin e Kupës së Botës.

Sulmuesi francez dhe bashkëlojtari Ashraf Hakimi janë në Nju Jork pasi iu dha leja speciale nga trajneri i Paris Saint-Germain Christophe Gaultier pas humbjes ndaj Lance dhe humbjes së rekordit të pamposhtur të liderëve të Ligue 1. Kjo nënkuptonte se fituesi i Kupës së Botës 2018 nuk ishte i pranishëm në pritjen e Messit.

“Hakimi dhe Mbappe do të kenë disa ditë pushim”, konfirmoi Gaultier pas ndeshjes kundër Lance, e cila përfundoi 3-1 në favor të skuadrës aktualisht në vendin e dytë.

Mbappe, i cili ishte përfaqësuesi i vetëm i Paris Saint-Germain në skuadrën e Francës në Kupën e Botës, u tall nga portieri argjentinas Emiliano Martins gjatë festimeve të fituesve. Megjithatë, Gaultier këmbënguli se çdo armiqësi e krijuar nuk do të ndikonte në marrëdhëniet midis dy lojtarëve.

“Ajo që ka rëndësi për mua është marrëdhënia mes lojtarëve. Kylian Mbappe kishte një qëndrim shumë të mirë, pavarësisht humbjes. Sigurisht që ka mbetur i zhgënjyer, por e ka bërë në mënyrë elegante. Ai e uroi Leo Messin dhe kjo është shumë mirë për klubin dhe ekipin”, tha Gaultier.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit