Një i tretë i përfshirë në vrasjen e Edmond Papës, “Big Brother” ruante biznesmenin

Shkruar nga: S Shtjefni | Publikuar më: 05.01.2023, 16:50

Jo vetëm Albano Velo dhe Andrea Bode, por edhe një tjetër person dyshohet se ka marrë pjesë në vrasjen e Edmond Papës. Sipas të dhënave nga grupi hetimor ai ende nuk është identifikuar por për të ka disa dyshime se ka qënë aktiv, vetëm ditën e ngjarjes. Sipas Ora News, ai ka shërbyer për të kordinuar Velon dhe Boden, të cilët ishin në dy krah të ndryshëm të rrugës. Roli i tij besohet të ketë qënë mbajtja nën vëzhgim e banesës dhe familjarët e bisnesmenit nga Saranda.

FACT CHECK: Synimi i JOQ Albania është t’i paraqesë lajmet në mënyrë të saktë dhe të drejtë. Nëse ju shikoni diçka që nuk shkon, jeni të lutur të na e raportoni këtu.
Më të Lexuarat
Shkarkoni aplikacionin JOQ ALBANIA në platformat
Më të fundit